КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА захисту прав дітей «Дитинство» на 2021-2023 роки

Дата: 02.12.2021 09:46
Кількість переглядів: 501

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення №7  

6 сесії дев’ятого скликання

Арбузинської селищної ради

«12» 03 2021р.

 

 

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА

захисту прав дітей  «Дитинство»

на 2021-2023 роки

 

 

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Арбузинщина бере участь у діяльності зі створення сприятливого для дітей середовища, в якому гідний розвиток і захист їх прав забезпечується з дотриманням принципів демократії, рівності, миру, соціальної справедливості з урахуванням моральних засад і традиційних цінностей українського суспільства, спрямованих на зміцнення сім'ї та морального здоров'я дітей в області.

Програму розроблено на виконання завдань Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на           2017-2026 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від                                    09 серпня 2017 року № 526-р,  рішення Миколаївської обласної ради від 23.12.2020 року за № 11 «Про затвердження Комплексної програми захисту прав дітей Миколаївської області «Дитинство» на 2021-2023 роки» та Стратегії сталого розвитку Арбузинської селищної об’єднаної територіальної громади на 2019-2026 роки.

 

 

Розділ 2. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ

ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

 

Утвердження в суспільстві сімейних цінностей, забезпечення морального здоров'я сім’ї, виховання відповідального батьківства, профілактика правопорушень з боку дітей на сьогодні є одними з пріоритетних напрямів державної політики в Україні та в області зокрема.

Результативна робота щодо запобігання соціальному сирітству, реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних, схильних до бродяжництва, створює умови для реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї.

Низький рівень сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, залишається однією з нагальних  соціальних проблем, яка не може бути розв’язана без участі органів місцевого самоврядування, активізації  участі територіальних громад у захисті прав та розвитку дітей і потребує розробки та впровадження відповідної обласної Програми.

 

 

Розділ 3. МЕТА ПРОГРАМИ

 

Метою Програми є забезпечення оптимального функціонування системи захисту прав дітей в області відповідно до вимог Законів України "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", Указу Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні", Указу Президента України від    30 вересня 2019 року № 721/2019 «Про деякі питання забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання», Постанов Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей" та від 24 вересня 2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини".

Для досягнення поставленої мети потребує активізації: групова та індивідуальна робота з сім’ями, дітьми та молоддю на предмет пропаганди здорового способу життя; формування стійкого неприйняття громадою паління, вживання наркотиків та алкоголю; залучення людей, що страждають від залежностей, до корекційних та лікувальних заходів. Основним заходом, що сприяє зміцненню та збереженню здоров’я і сім’ї, є формування у населення свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. Очікується, що всі зусилля адміністративних органів, суб’єктів соціальної роботи та громадянського суспільства будуть спрямовані на успішну реалізацію пріоритетів та заходів, передбачених Стратегією розвитку Миколаївської області та Стратегії сталого розвитку Арбузинської селищної об’єднаної територіальної громади на 2019-2026 роки.

         Відтворення національної традиції українського народу: взяття відповідальності за долю дитини, яка залишилась без батьківської турботи.

Піклування влади про кожну конкретну дитину, яка по волі злої долі потрапляє у біду, залишаючись без родинного тепла та затишку.

 

Розділ 4. ОБҐРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ

РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ

 

Стабільність держави та її розвиток значною мірою залежить від ставлення держави до проблем дітей, їх інтересів та потреб. Зі зниженням потенціалу загальнолюдських і духовних цінностей у суспільстві активно виявляється феномен сирітства – зростає кількість дітей, які залишаються без батьківського піклування.

Тому проблема захисту прав дітей є однією з головних завдань для розвитку Миколаївської області. Проте не варто забувати, що посилення безконтрольності за руйнівною силою безвідповідального батьківства призведе до поглиблення проблеми соціального сирітства, а, отже, і зниження рівня соціальної захищеності дітей і суспільства в цілому. Саме зусиллями всіх установ і організацій, місцевого самоврядування і громадськості, вирішуються нагальні проблеми у суспільстві. Завдяки тісній співпраці, за умов сприятливої політики держави, забезпечується ефективна профілактика роботи щодо захисту прав дітей.

 

 

Розділ 5. ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ ПРОГРАМИ

 

Основні завдання Програми:

 

запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей;

соціальний  захист дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування;

запобігання використанню дитячої праці;

захист прав дітей, які вчинили правопорушення;

підвищення ролі територіальної громади у вирішенні питань захисту прав та розвитку дітей;

методична робота та підвищення фахового рівня  співробітників, які займаються захистом прав дітей;

запобігання та протидія домашньому насильству стосовно дітей, булінгу;

соціальний  захист дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, осіб з їх числа.

 

Перелік завдань і заходів Програми наведено у додатку 2.

 

Розділ 6. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 

Виконання Програми дасть можливість:

 

удосконалити систему надання дітям психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг незалежно від місця проживання;

                              забезпечити підтримку кожної сім'ї, що опинилася в складних життєвих обставинах;

         забезпечити розвиток мережі альтернативних інтернатам послуг для сімей та дітей;

         запровадити  створення мережі осередків педагогізації населення з метою підвищення батьківської компетентності у вихованні власних дітей;

         забезпечити заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей, булінгу;

         забезпечити соціальний захист дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

активізувати роботу щодо розвитку мережі будинків сімейного типу та підтримки розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

забезпечити безперешкодне функціонування механізму фінансування потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за принципом "гроші ходять за дитиною";

поширити практику сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

забезпечити умови для активізації національного усиновлення;

поліпшити  стан захисту житлових прав дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

запровадити ефективну систему спеціалізованих соціальних послуг для дітей та молоді з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

активізувати діяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості щодо підтримки сімей з дітьми;

активізувати діяльність об’єднаних територіальних громад із захисту прав дітей;

забезпечити поширення соціальної реклами та широке висвітлення в засобах масової інформації питань соціально-правового захисту дітей, дотримання положень  Конвенції ООН про права дитини.

 

Розділ 7. РОЗРАХУНОК ОБСЯГІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ

 

Реалізація заходів Програми здійснюватиметься у межах видатків, передбачених у місцевому бюджеті на ці цілі, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

 

Розділ 8. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

 

Контроль за виконанням завдань і заходів Програми здійснює служба у справах дітей Арбузинської селищної ради.

Керівники структурних підрозділів Арбузинської селищної ради, інші виконавці Програми забезпечують виконання заходів Програми та що півроку                    до 15 липня та 15 січня 2021 року інформують службу у справах дітей Арбузинської селищної ради про їх виконання.

Служба у справах дітей  щороку звітує про виконання Програми на сесії Арбузинської селищної ради.

 

 

 
 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь