Ви запитували – ми відповідаємо

Дата: 04.10.2022 19:47
Кількість переглядів: 101

Запитання: За яких умов до страхового стажу зараховується період догляду за особою з інвалідністю?

Відповідь: Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено зарахування до страхового стажу періодів догляду за особою з інвалідністю І групи, за дитиною з інвалідністю чи людиною, яка досягла пенсійного віку та потребує стороннього догляду, якщо людина, яка здійснювала такий догляд: є працездатною; не працювала в такий період; отримувала в органах соціального захисту населення допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Важливо! За таких умов період догляду враховується до страхового стажу людини, оскільки згідно статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у цей період вона є застрахованою особою. Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення. Якщо такі періоди мали місце з липня 2000 року, то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. У разі доцільності зазначені періоди “оптимізуються” (вилучаються з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь