СЛУЖБІ ПРОБАЦІЇ УКРАЇНИ - 9 РОКІВ

Дата: 15.02.2024 11:53
Кількість переглядів: 148

СЛУЖБІ ПРОБАЦІЇ УКРАЇНИ - 9 РОКІВ

 

5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію», який наблизив Україну до міжнародних стандартів, визначив організаційно-правові засади для створення пробації України та забезпечив впровадження у державі нової системи заходів кримінально-правового характеру.

З нагоди 9-ої річниці ухвалення Закону України “Про пробацію” в Первомайському районному секторі №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях протягом лютого 2024 року проходять “Дні відкритих дверей” під гаслом “Пробація з громадою, в громаді, для громади”.

Пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Тобто — це система виконання покарань без позбавлення волі, орієнтована не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання соціальної підтримки, консультаційної та психологічної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника, реабілітації та ресоціалізації клієнтів пробації, створення системи реінтеграції правопорушника, щоб людина могла жити у суспільстві, не вчиняючи правопорушень. Пробація – цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли. Це дає свій позитивний результат, оскільки людина не відірвана від сім’ї та соціуму, тобто вона не втрачає ті соціальні зв’язки, які вона може втратити у неволі. На жаль, не всі задумуються, що ізоляція від суспільства не є вирішенням проблеми. Загальновідомий факт – в’язниця не виправляє правопорушника. Адже відбувши строк за тюремними мурами, особа, яка вчинила злочин, повернеться назад у нашу громаду, знову буде нашим сусідом і ходитиме поруч з нашими рідними та близькими, проте, перебуваючи тривалий час в ізоляції від суспільства, така особа втрачає соціальні зв’язки, навички самостійно вирішувати свої проблеми, після звільнення з установ виконання покарань не може працевлаштуватися, і як наслідок – вчиняє новий злочин.

Пробація України — можливості для змін! Це лозунг пробації України, який містить багатогранну філософію таких можливостей — від зміни правосвідомості та життя окремого правопорушника, зміни підходів до реабілітації правопорушників, прав жертв правопорушення та інтересів громади — до зміни суспільства і держави у цілому. Завдяки плідній співпраці з громадськістю, волонтерами пробації, органами державної влади та місцевого самоврядування ми рухаємося в напрямку позитивних змін життя як окремої людини, так і держави в цілому, повноцінно та якісно надаємо різносторонню, індивідуально сплановану допомогу у вирішенні криміногенних потреб, сприяємо в отриманні необхідних соціальних, психологічних, юридичних та освітніх послуг, сприяємо виправленню та ресоціалізації засуджених, мотивуємо до позитивних змін особистості та поліпшенні соціальних стосунків, проводимо заходи виховного, патріотичного та пізнавально-інформаційного характеру. Пробація не просто контролює поведінку правопорушників, але й надає їм необхідну підтримку. В основі – індивідуальний підхід до кожної людини, аби за допомогою спеціальних інструментів пробації виявити проблеми, які найімовірніше призвели до вчинення правопорушення, та розробити і реалізувати комплекс заходів, у тому числі соціально-виховного характеру. Правильно визначена проблема дає розуміння, чому людина так живе, з ким спілкується і чому вчинила злочин. Аби попередити подібну поведінку у майбутньому, треба докласти зусиль, аби змінити ситуацію нині.  Крім того, у системі пробації активно розвивається волонтерський рух, Первомайський районний сектор №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях не став виключенням, в нашому секторі пробації працює волонтер пробації, яка допомагає персоналу пробації розв’язувати актуальні життєві проблеми правопорушників та сприяє їх розв'язанню.

Також, в діяльність органів пробації впроваджено сучасні інформаційні технології, зокрема створено «Єдиний реєстр засуджених та осіб узятих під варту». Незабаром суб’єкт пробації зможе скористатися електронним сервісом «Пробація в смартфоні».

Дуже важливо продовжувати активний розвиток й удосконалення механізмів пробації, враховуючи як свій, так і міжнародний досвід у цьому питанні. Якщо під час пробації правопорушник зміг виправитись, розібравшись в першопричинах скоєного, при цьому знаходячись не за ґратами, а на волі, то це тільки підтверджує ефективність та гуманність такого механізму.

    Тому, пробація – це не уникнення відповідальності злочинцем, це шанс на виправлення для тих, хто справді хоче виправитися!

Гостями пробації цього дня стали представники житлово-комунального господарства, суб’єкти пробації та волонтер пробації. Гостей знайомили з історією запровадження пробації в нашій державі, методами роботи з засудженими та результатами діяльності служби пробації в Україні.

Запрошуємо Вас завітати до Первомайського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях та дізнатись більше про роботу, досягнення та роль пробації у безпеці громади.

 Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь