ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ: «ПРАПОР»
Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком – днем заснування міста Львів. Герб цього міста, зокрема, прикрасив золотий лев на синьому тлі. Поєднання символічних для країни кольорів знаходимо і в добу козацтва. Часто у козаків запоріжців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих.
Перше офіційне визнання прапора відбулося у період створення Української Народної Республіки 22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон "Про Державний прапор республіки" і затвердила жовто-блакитний прапор її символом. (жовтий зверху, блакитний знизу). Його значення було таким:
- жовтий, золотий символізував Творця, Бога-отця та взагалі Вищу Духовність;
- синій, це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння.
Але у такому вигляді прапор проіснував недовго, в період правління Гетьманату Павла Скоропадського його знову змінили на синьо-жовтий.
Після приходу радянської влади український прапор було повністю змінено, а історичні жовто-сині кольори не поширювалися аж до проголошення незалежності України у 1991 році, після чого, 28 січня 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Державний прапор України». Він являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Що означають синьо-жовті кольори на українському прапopi?
Кольори, які зображені на українській символіці, розшифрувати дуже просто, але їхнє позначення має глибокий зміст. Синій колір символізує чисте небо, а жовтий - пшеничні поля, що говорить про плідність та багатство української землі.
Український прапор сьогодні має нову історію, що символізує свободу та мир, але символи чистого неба – без ракет та беспілотників, а також родючої землі – без мін та вибухівок, обов'язково повернуться до нас після перемоги над агресором.