В Україні таки впроваджуватимуть економічне бронювання
Економічне бронювання – це механізм, який дозволяє підприємствам залишати на робочих місцях військовозобов'язаних працівників під час мобілізації, якщо вони виконують певні фінансові зобов'язання перед державою. Це нововведення спрямоване на забезпечення стабільної роботи важливих підприємств і секторів економіки навіть у період воєнного стану.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що економічне бронювання має бути справедливим, зараз у цьому складно знайти баланс.
«Економічне бронювання повинне бути справедливим. Як знайти цю справедливість – це завдання Мінекономіки, прем’єра. Ті моделі, які вони мені показували, я вважаю, що поки що не зовсім справедливі. Бо складно обирати одну професію, не обирати інші. Інші мають бути критерії. Щодо критичної інфраструктури і професій, без яких просто не може вижити це військо в час війни – це вже зроблено», – сказав він в інтерв’ю українським журналістам.
Що відомо про бронювання
Нині можуть бути заброньовані працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном.
Постанова Кабміну зараз дозволяє бронювати 50% військовозобов'язаних працівників критично важливих для функціонування економіки підприємств.
У квітні премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив міністерствам оновити постанови про визначення критично важливих підприємств, за якими бронюють військовозобовʼязаних. Він заявив, що бронювання має бути справедливим і повинні бути чіткі критерії, за якими визначатимуть такі підприємства.
У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про економічне бронювання. У Комітеті з питань економічного розвитку є пропозиції, які розробляла група на чолі з головою Комітету Дмитром Наталухою. Ці пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки.