ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ПТИЦІ     

Дата: 26.02.2025 09:47
Кількість переглядів: 25

    

     

В зв’язку початком весняної міграції пернатих  є актуальним завдання - недопущення занесення та розповсюдження хвороби пташиного грипу на території Арбузинської громади. 

Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області наголошує на необхідності дотримання в особистих селянських господарствах та господарствах юридичних осіб   Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці  «Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці»  затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 жовтня 2011 року № 547, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08 листопада 2011 року за №1277/20015. 

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів. Хвороба характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. Основним резервуаром для високопатогенних вірусів грипу служать перелітні птахи, які можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Спалахи грипу в птахівничих господарствах зазвичай відбуваються під час сезонних міграцій пернатих – навесні і восени. 

Резервуар інфекції — дика водоплавна птиця. Здебільшого, інфекція в них протікає безсимптомно.

Інкубаційний період — у середньому 2-4 дні.

Зараження — повітряно-крапельно, аліментарно, контактно.

Фактори передачі — тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я, обслуговуючий персонал, дикі птахи.

Вірус пташиного грипу належить до великої групи різноманітних вірусів грипу типу А, які можуть інфікувати людей, птахів (індиків, курей, качок) і тварин (свиней, коней, тхорів, тюленів і китів).

Вірус пташиного грипу (ПГ), який інфікує домашню птицю, поділяють на 2 групи:

  • високопатогенний грип птиці (ВПГП, класична чума птиці, європейська чума птиці,) інфекційне, висококонтагіозне захворювання птахів, яке викликається одним зі штамів вірусу грипу типу А та характеризується явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення. Джерело ВПГП — хвора та перехворіла птиця;

  • низькопатогенний грип птиці (НПГП).

Високопатогенний грип птиці (ВПГП): може викликати в птахів 100% смертність,  він викликається підтипами Н5 і Н7 та відноситься до Списку А (МЕБ) Всесвітньої організації здоров’я тварин.

Основними правилами щодо профілактики грипу птиці в благополучних населених пунктах є:

  • організувати безвигульне утримання птиці;

  • утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею;

  • завезення нової птиці необхідно здійснювати тільки з благополучних щодо пташиного грипу благополучної місцевості; 

  • забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці, для цього слід регулярно проводити чистку приміщень, де утримується птиця, з подальшою їх дезінфекцією;

  • догляд за птицею слід здійснювати в спеціально віділеному одязі та взутті, які необхідно регулярно прати й чистити;

  • використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів, не закуповувати корми без гарантії їхньої безпеки. Корми для птахів зберігати виключно в місцях, недоступних для синантропної й перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо).

При виявлені трупів дикої птиці на полях, в лісах, біля водойм  та інших місцях Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області просить негайно повідомляти територіальну ветеринарну службу - Арбузинський відділ ветеринарної медицини Первомайської районної лікарні ветеринарної медицини Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: провул. Короткий, 13, с-ще Арбузинка, Первомайський р-н, Миколаївської обл., або e-mail:  prv_dpss@dpssmk.gov.ua.

Більше цікавої та корисної інформації можна дізнатися на  офіційному сайті  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївської області   https://dpssmk.gov.ua/ та мережі фейсбук за посиланням https://www.facebook.com/Mykolaivdpss/.

 Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь