ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №6 про стан і розвиток шкідливих організмів в господарствах Миколаївської області за ІІІ декаду лютого 2025 року

Дата: 06.03.2025 08:24
Кількість переглядів: 35

  1. Огляд погодних умов

У третій декаді лютого спостерігалася холодна погода без опадів. 21-23 лютого по області зберігалась на дорогах ожеледиця.

 За даними Миколаївського обласного центру з гідрометеорології середня декадна температура повітря була нижче норми на 3,6-4,9та становила 3,2-5,1морозу. Мінімальна температура повітря в найхолоднішу ніч (23 лютого) знижувалась до -11-16ºС морозу. 

Опади протягом декади були відсутніми.

 

2. Фенологія культур

 

  Озимий ріпак – 4-8 листків

    Озимі зернові – 2-3 листка, кущіння

 

 

 

 

  1. Фітосанітарний стан

Кліматичні умови третьої декади лютого місяця не сприяли активному розвитку мишоподібних гризунів.

На посівах озимої пшениці мишоподібні гризуни обліковуються на 5% обстеженої площі, за середньої чисельності 0,2 кол./га. Кількість жилих нір в колонії до 1-2. На посівах озимого ячменю кількість колоній  мишоподібних гризунів складає в середньому 0,2 кол./га з 1 жилою норою в колонії при заселеності 3% обстежених площ.

У посівах озимого ріпаку мишоподібні гризуни,  за середньої чисельності 0,3-1 кол./га, в яких спостерігається в середньому по 1-2 жилій норі, обліковуються на 5% обстеженої площі.

На посівах багаторічних трав мишоподібні гризуни виявлені на 10% площі де налічується 0,5 кол./га, у яких 2-3 жилі нори.

 

4.  Прогноз розвитку шкідливих організмів

В першій декаді березня місяця при встановлені теплої, помірно вологої погоди, слід очікувати продовження живлення мишоподібних гризунів, та можливого наростання чисельності шкідників, особливо на площах, де не проводилися захисні заходи. 

За наявності 3-5 жилих колоній на гектар мишоподібних гризунів проводять захисні заходи шляхом розкладання зернових принад дозволеними родентицидами та застосуванням біологічних засобів захисту.

За сприятливих погодних умов та середньодобової температури повітря +7+10˚С слід очікувати відновлення живлення личинок хлібного туруна 

За теплої погоди, значних опадів, відносної вологості повітря на рівні 60-100% на загущених, добре розкущених посівах озимої пшениці та ячменю залишається загроза ураження рослин кореневими гнилями, борошнистою росою, септоріозом та гельмінтоспоріозами.

При температурі повітря понад +5 + 6 °С, очікується подальший, масовий вихід з місць зимівлі імаго прихованохоботників (стеблового капустяного та великого ріпакового). Для своєчасного виявлення та контролю прихованохоботників доцільно використовувати жовті чашки-пастки.

Під час встановленні температури повітря +10˚С очікується заселення та пошкодження рослин озимого ріпаку хрестоцвітими  блішками, капустяними попелицями. Враховуючи зимовий запас збудників хвороб озимого ріпаку, слід очікувати розповсюдження фомозу, альтернаріозу, пероноспорозу.

При проведенні захисних обробок використовуються пестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування. Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь