Інформаційний час з економічної безбар'єрності

Дата: 22.05.2025 13:46
Кількість переглядів: 56

 

В рамках проведення Національного тижня безбар'єрності  відділом архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства, благоустрою, соціально-економічного розвитку, інвестицій та проектування виконавчого комітету  Арбузинської селищної ради спільно з  Арбузинським відділом Первомайської філії Миколаївського обласного центру зайнятості,  для безробітних громадян, проведено  інформаційний час з економічної  безбар'єрності . (Матеріали додаються)

 

 

Твоя фінансова незалежність

Твоя кар'єра

 Твій бізнес

 Твоє право на заробіток

 

 

Економічна безбар'єрність - це забезпечення умов та можливостей  для абсолютно всіх суспільних груп,  це коли всі громадяни, незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров'я, мають рівні умови для працевлаштування, отримання фінансових ресурсів,  започаткування власного бізнесу чи самозайнятістю.

Безбар’єрне середовище – це простір необмежених можливостей, в якому немає місця дискримінації та враховуються інтереси кожного. Наприклад, молоді люди, які не можуть влаштуватися на першу роботу за фахом, адже в більшості вакансій бар’єром є наявність досвіду. Або батьки маленьких дітей, для яких публічна інфраструктура далеко не завжди є доступною через відсутність, зокрема, пеленальних столиків та дитячих кімнат, пандусів та місць для залишення візків.

Крім того, до забезпечення безбар’єрності належить комплекс заходів і практик, які допоможуть працевлаштувати представників вразливих верств населення, зокрема осіб з інвалідністю, пенсіонерів, студентів без досвіду роботи, вагітних жінок і батьків у декреті. Серед них:

  • впровадження програм професійної підготовки та кар’єрної орієнтації;

  • навчання фінансової грамотності;

  • розвиток підприємницької культури;

  • надання консультаційної підтримки;

  • створення додаткових можливостей для дистанційної роботи тощо.

Побудова безбар’єрного середовища повинна бути одним із основних принципів післявоєнної відбудови.

Статтею 43 Конституції України кожному громадянину гарантується право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом України «Про зайнятість населення», відповідно до частини 2 статті 6 якого реалізація права на вибір місця, виду діяльності та роду занять здійснюються шляхом: самостійного забезпечення особою своєї зайнятості; звернення з метою працевлаштування до роботодавця; за сприяння центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції; за сприяння суб’єкта господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про зайнятість населення» сприяння громадянам у підборі підходящої роботи, а також забезпечення надання соціальних послуг та виплата матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» належить до завдань та функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальних органів.

Державна служба зайнятості пропонує низку безкоштовних послуг для підтримки економічної безбар’єрності, серед яких:

  • Пошук роботи

  • Набуття статусу безробітного та соціальний захист

  • Професійне навчання

  • Ваучер на навчання

  • Грант на власну справу

  • Компенсаційні програми для роботодавців

  • «Єдине вікно послуг»

Сервіси, які пропонує Державна служба зайнятості, дозволяють кожному мати доступ до працевлаштування, професійного навчання та розвитку кар'єри, а також до підтримки в створенні бізнесу.

Програми, такі як компенсації роботодавцям за працевлаштування людей з інвалідністю, створення сприятливих умов для зайнятості ВПО і ветеранів демонструють прагнення до досягнення рівних прав для кожної людини, що є важливим кроком до розвитку справедливого і безбар’єрного суспільства.

Важливість для ветеранів та ветеранок

Професійна підтримка: Після звільнення зі служби ветерани та ветеранки заслуговують на гарантовані послуги з адаптації, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, працевлаштування в межах бюджетних програм Мінветеранів.

Підтримка підприємництва: Гарантований доступ до можливості отримати фінансові ресурси та консультації для започаткування власного бізнесу та реалізації підприємницьких ідей ветеранів.

До прикладу:

Можливості дистанційної роботи: Створення комплексу заходів і практик для розвитку дистанційної роботи, які допоможуть працевлаштувати осіб з інвалідністю.

Комплекс цих заходів, які Міністерство у справах ветеранів України вже почало втілювати або готує до обов'язкової реалізації, сприятиме економічній незалежності ветеранів та ветеранок.

Наше завдання — підтримати ветеранів та ветеранок у досягненні фінансової незалежності та успіху в кар'єрі й бізнесі!

 

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь